Turkish Arabic Azerbaijani English French Georgian German Italian Russian Spanish Swedish

SSS (20)

Obezite kansere neden olan önemli bir risk faktörüdür. Obezite ameliyatı ile bu kanser riski doğal olarak azalmaktadır.
Genel olarak 18 ile 70 yaş arası, ancak son yıllarda obezite cerrahisi yaşı 14'e kadar inmiştir. Bu durumlarda çocuk hastalıkları uzmanı, aile onayı gibi birtakım ek hazırlıklar yapılması gerekir.
Kontrollerimiz ameliyattan 6 hafta, 6 ay, 12 ay ve 18 ay sonra gerçekleşir.
Sigaranın zararları genel olarak bilinmektedir. Özellikle bu ameliyat için sigara mide- bağırsak bağlantısı kısmında ülser oluşumunu tetikler. Sigara kullanıldığı sürece mide koruyucu hap kullanmanız gerekir.
Evet, saç dökülmesi oluşabilir. Kilo kaybı dolayısıyla vücutta hormonal değişiklikler meydana gelir, bu esnada saç dökülmesi yaşanabilir. Ancak, bu dökülme tamamıyla geçicidir. Dökülen saç var ise tekrar yerine gelmektedir. Saç…
Obezite, gebelik komplikasyonlarının, fetal ve yeni doğan morbiditesinin yükselmesinde önemli bir faktördür ve ayrıca obezite en önemli kısırlık nedenleri arasında yer alır. Obezite ameliyatı olan bayanlarda doğal olarak bu risklerde…
Ameliyattan 6 hafta sonra 3 aylık bir süre için vitamin yazılır. Ameliyattan 6 ay sonra kan tahlilinde bir eksiklik varsa ona göre takviye yapılır. Ömür boyu vitamin kullanımı söz konusu…
Hasta ameliyattan sonra sıvıyı az tüketirse kabızlık olabilir. Şekerli olmamak şartıyla günde en az 1,5 lt sıvı tüketin.
Hastalarımız ameliyatın ertesi günü koridorda yürüyebilecek durumda olur. Duruma göre ameliyattan 7-14 gün sonra araba kullanabilirsiniz.
Bütün hastalarımıza standart 3 hafta iş göremezlik raporu yazılır.
Haftada minimum 2 defa olmak üzere 30 dakikalık, ter atıcı şekilde spor yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun haricinde yürüyüş gibi günlük temel egzersizleride unutmamak gerekir.
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  Sonraki 
  •  Son 
Sayfa 1 / 2

Telefon

7/24 bize ulaşabilirsiniz

GSM  :  +90 544 345 12 58

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green Blue Brown Yellow

Body

Background Color
Text Color
Background Image for Layout Style: Boxed
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family